Tak kde je to dítě???

2013-11-25 10.07.10

Z hodin biologie to známe všichni:

ovulace – ejakulace

vajíčko – spermie

embryo – plod

porod

 

Tak kde to vázne?

Přesně to jsem si říkala pár měsíců poté, co jsme začali se zakládáním našeho rodu. Bylo k uzoufání, když jsem měsíc co měsíc střídavě zkoumala ovulační a těhotenské testy (ano, to množné číslo je správné, pro jistotu jsem si jich dělala hned několik…), zrak se mi rapidně horšil při mžourání a hledání pozitivního výsledku i hodiny po doporučeném termínu a čárky už jsem viděla i na lednici. A dítě nikde.

Hledání

Když jsem hledala tipy a triky, jak těhotenství přivolat, nacházela jsem střípky tady, střípky tam… Musela jsem projít hromady stránek, abych si vytvořila nějaký ucelený obrázek a mohla získané informace uplatňovat v praxi. A tak jsem přišla domů z práce, odhodila tašku s nákupem a letěla k počítači, abych se mohla zanořit do světa bylinných čajů, masáží a chemických podpůrných prostředků. Tehdy bych bývala ocenila, kdyby byly všechny informace spolu s návodem na jednom místě. V tašce měklo máslo a měla jsem pocit, že můj mozek činí totéž. Spát jsem chodívala po půlnoci a na aplikaci poznatků nezbývalo ani moc energie, ani nálady.

Abych si uchovala alespoň zbytky zdravého rozumu, zaregistrovala jsem se na jednom diskuzním fóru, velkém zdroji již ozkoušených přístupů a prostředků. Uznávám, že některá témata diskuzí mě přiváděla střídavě k záchvatům smíchu a lehké hysterii, ale co bylo důležitější, našla jsem spřízněné duše, „spolutrpitelky“ a každoměsíční šílenství tak bylo mnohem snesitelnější. A hlavně – s humorem se vše snáší líp. I když je občas černý.

Sdílení

Když se nám konečně zadařilo a otěhotněla jsem, na stejném diskuzním fóru jsem velmi ráda všem a všude radila. Učitelka se nezapře a já fakt dost ráda poučuji. Jen mi připadalo, že mé dobře míněné (a skutečně jen trochu nevyžádané…) rady tak nějak zapadly. Jenže pak mě o pomoc začaly žádat i nevirtuální kamarádky.

A tak se zrodil nápad založit si stránky, kde bych vše, co jsem se na své cestě k dítěti naučila, předala ženám (a jejich mužům, samozřejmě), které se nacházejí ve stejné situaci.

Podpora

Je jedno, jestli jste čerstvě plnoletá nebo už máte za sebou „Kristova léta“, je těžké smířit se s tím, že se nedaří podle vašich představ. A protože sama vím, jak pomáhá podpora od člověka, který si prošel podobnou zkušeností, bude mi ctí, když vás budu moci ve vašem hledání štěstí doprovázet a dodávat vám naději. Protože ta, jak víme, je tady vždy…

Klaudie Fachinelli
Navzdory diagnóze primární neplodnost se nám podařilo přirozeně počít krásnou holčičku. Někdy příroda chce, abychom jí vyšli vstříc - ukážu vám, jak se přiblížit svému snu a neztratit hlavu :) Můj příběh si přečtěte zde >>
Jsem autorkou e-booků Pytel strachů na cestě k dítěti a Čtyři cesty k miminku.
Komentáře