Žena v zrcadle

Jsem tlustá. Jsem hubená. Jsem špatná. Jsem stará. Jsem ošklivá. Jsem hloupá. Jsem nedostatečná. Jsem příliš. Jsem taková a maková. Jsem NEDOKONALÁ.

Znám to já a znáte to i vy. Všem nám tyto myšlenky letí hlavou, mnohokrát za den. A lepí, potvory. Jen tak se jich nejde zbavit. Můžeme třepat hlavou (nevypadnou), můžeme afirmovat třeba týden v kuse (nezafirmujeme je). Nejdou překrýt igelitem, přestříkat sprejem, zalít do betonu.

Včera jsem se vzbudila s protivnou náladou. Zdál se mi sen, ve kterém jsem se setkala se svými stíny. Se svou závistí, se svou nedokonalostí, s pocitem, že ostatní nikdy nedoženu. Že všichni jsou lepší než já.

A pak mi do mysli vstoupila představa. Před očima se mi začal odvíjet příběh…

 

woman-1326707_1920

Žena v zrcadle

Stojím před zrcadlem a pozoruji svůj odraz. Představuji si, že žena, kterou vidím, je dokonalá verze mého já. Vidím její krásu, její moudrost. Cítím její sílu i křehkost. Vnímám všemi smysly její zářivou dokonalost.

V očích mám slzy. Tak moc ji obdivuji. Tak moc bych si přála být jako ona. Tak moc…

S pokorou před ní poklekám a skláním se.

A když zvednu hlavu – vidím, že taky klečí…

Přede mnou.

 


 

Pořiďte si meditaci Probouzení těla a žena v zrcadle vám padne k nohám 😉

Klaudie Fachinelli
Navzdory diagnóze primární neplodnost se nám podařilo přirozeně počít krásnou holčičku. Někdy příroda chce, abychom jí vyšli vstříc - ukážu vám, jak se přiblížit svému snu a neztratit hlavu :) Můj příběh si přečtěte zde >>
Jsem autorkou e-booků Pytel strachů na cestě k dítěti a Čtyři cesty k miminku.
Komentáře