Všichni muži jsou Aquaman

Začalo to nevinně. Co kdybychom si zašli do kina? Dávají Aquamana, neva? Neva. Sice jsem Supermana, Spidermana, Batmana a všech ostatních –manů a superhrdinů trochu přesycená, ale po četných vánočních oslavách (a spoustě jídla) mě vidina kina ve dvou nadchla natolik, že jsem byla ochotná zvládnout i vodního svalouna.

Film mě nečekaně chytl, právě proto, že jsem nic neočekávala. Skousla jsem i těch pár nezbytných mrtvol. A pak se objevil… asi jsem ho dřív v nějakém filmu zaznamenala, ale doopravdy jsem ho viděla až teď. Zarostlý svalnatý samec s hlasem, z kterého by se mi podlomila kolena, kdybych neseděla na sedadle.

Hodně mě to zaskočilo, předně proto, že na potetované svalovce fakt nejsem. A taky proto, že mám toho nejúžasnějšího muže, kterého jsem si mohla přát, a po všech stránkách naplněný vztah. Cítila jsem silné výčitky.

A tak zatímco Aquaman zachraňoval svět, přemýšlela jsem, proč mě proboha tak přitahuje. Co je to za kouzlo?

Podívala jsem se vedle sebe, na profil mého milého a zarazila mě ta fyzická podoba v obličeji. A na chvilku se zastavil svět, protože mě osvítilo poznání, konečně mi to docvaklo.

Jason Momoa ztělesňuje esenci mužství. Zemité a silné mužské energie. Síly, pevnosti, užívání si života, žití naplno. A zároveň něhy, lásky, partnerství a otcovství.

Když jsem se dívala na svého muže, tohle všechno jsem viděla i v něm. Živočišnost, sílu, radost ze života, plnost, šťavnatost, zemitost i duchovno, tu jiskru božství, kterou v sobě má každý muž. A tato jiskra probudila mou jiskru božství, ženský princip.

Dívala jsem se na něj, na svého muže, a v duchu jsem se mu hluboce poklonila. Bohyně ve mně se poklonila Bohu v něm. A po 9 letech partnerství jsem se do něj znovu zamilovala, hluboce a vášnivě.

Můj milý, hledali jsme se po staletí, potkávali jsem se a ztráceli se. Teď, v tomto životě, tady a teď, jsme spolu. A i kdybychom se znovu jeden druhému ztratili, znovu se najdeme.

Odevzdávám se Ti ve všech prostorech a časech. Já jsem Tvá a Ty jsi můj.

Cítila jsem silné spojení napříč věky a světy.

A mé lůno ožilo.

Tuto vnitřní sílu a svobodu v sobě mají skrytou všichni muži. Ale Jason Momoa jí nebrání vyzařovat. Vlastně nám ukazuje, kolik energie v sobě máme, jaká atomovka v nás dřímá – a jak to vypadá, když jede naplno.

Jason Momoa je symbol, přišel mimo jiné i proto, aby tuto energii zviditelnil. Na Facebooku, Instagramu, Youtube… vzbuzuje u žen neuvěřitelně silné reakce. Když se podíváte na jakékoli interview, všimněte si, jak v jeho přítomnosti všichni tají – ženy, ale i muži. Tváří v tvář té síle. A garantuju vám, že každý, kdo se s ní osobně setká, pak na sobě pociťuje jisté následky ozáření. Kdy je konfrontován s plnou realizací – a svou realitou.

Probuzené ženy potřebují probuzené muže

My ženy se probouzíme. Probouzí se Bohyně v nás. Žijeme vědoměji, učíme se přijímat svou sexualitu beze strachu a beze studu, léčí se traumata minulých dob.

Probouzející se ženy potřebují probouzející se muže. A to je jeho úloha. Ukázat mužům, že tuto esenci mužství v sobě má každý z nich, stačí ji jen objevit a nechat zářit. Inspirovat je, aby odhodili všechno, co je poutá, aby odložili emoční zátěž, aby žili svou pravdivost a sílu, svou lásku. A naladit ženy, aby jim v tom pomohly, protože my tu moc máme.

Tak si dovolte ho obdivovat, tát při pohledu na něj. Je to v pořádku. Neznamená to nutně, že jste nevděčná, že váš vztah není v pořádku nebo že vašemu partnerovi něco chybí. Není to jen on, jako člověk, herec, který vás tolik přitahuje. Je to především energie, kterou ztělesňuje.

Pak se, prosím, podívejte se na svého muže s láskou a obdivem. Vidíte tam tu stejnou jiskru božství, která mihotá i v něm? Prociťte ji a s velkou úctou se mu pokloňte a znovu se zamilujte. Pomozte mu kultivovat sílu, která se v něm skrývá. A stanete se jeho Bohyní.

Teprve pak se náš svět opravdu změní.

 

P.S. Jsem si vědomá toho, že Jason Momoa je herec. A především člověk. A jako takový má své nedokonalosti (a to je dobře, hlavně pro nás…).

Klaudie Fachinelli
Navzdory diagnóze primární neplodnost se nám podařilo přirozeně počít krásnou holčičku. Někdy příroda chce, abychom jí vyšli vstříc - ukážu vám, jak se přiblížit svému snu a neztratit hlavu :) Můj příběh si přečtěte zde >>
Jsem autorkou e-booků Pytel strachů na cestě k dítěti a Čtyři cesty k miminku.
Komentáře