Dušičková depka

Jaro plné svěžesti a nových začátků, kypící životem, je pryč. Pominulo i extatické a energií nabité léto. Dvě úžasná roční obobí, která ve vás vzbuzovala naději. Říkaly jste si, že na jaře určitě otěhotníte. A ono ne. Tak v létě, na dovolené, určitě to klapne. A ono zase ne. Teď přišel podzim se svými sychravými a zkracujícími se dny. Stromy se zbavují posledních barevných listů. A vám se do duše vkrádá beznaděj.

cobweb-1629385_1920

Ať se cítíte sebeblběji, dobrá zpráva je, že je to přirozené. Je to v pořádku.

Ano, samozřejmě, z přísně logického pohledu jsou důvody jasné. Ubývá světla, klesá teplota, zhoršuje se počasí… Bodejť byste sršely optimismem. Ale je tu ještě jeden rozměr.

Zánik a transformace

Je tu Samhain – pohanský svátek, hranici mezi létem a zimou. Den, kdy se přibližují světy živých a mrtvých. Čas, který nám umožňuje hluboce se ponořit do sebe a setkat se s tématy, která běžně odsunujeme. Uzavírání, konec, smrt. Však i naše Dušičky nás k tématu konce přivádějí.

Ne, nebojte se, nebudu na vás chrlit morbidnosti a potápět vás do hlubin smutku. Naopak vás z nich hodlám vylovit, usušit a zahřát. Slova „konec“ a „smrt“ budeme vnímat symbolicky.

Máte možnost odevzdat vše, co vám již v životě neslouží. Pokud se přes vás valí vlny beznaděje, smutku, pokud máte pocit, že se toho miminka snad nikdy nedočkáte a že nic nemá cenu, dovolte si ponořit se do nich. Nechte se jimi strhnout. Přijměte energii těchto dní. Udělejte si v životě malou inventuru a sepište si vše, co vás táhne ke dnu, co vás připravuje o energii a radost. Ať jsou to vztahy, věci, činnosti či přesvědčení a pocity. A pak se ji postupně začněte zbavovat.

Toto období je transformační. Máte možnost přehodnotit staré přístupy a odložit ty, které vám nepřináší radost. Jedete jako stroj? Menstruace – teploměr – ovulace – test… Pokud se cítíte otrávená, vypusťte. Alespoň na chvíli z tohoto kolotoče vystupte.

Možná s vámi tyto metody nesouzní. Možná je čas nacítit se na své tělo a naučit se vnímat svou cykličnost. Třeba se také potřebujete z „povrchního technického přístupu“ ponořit do svého nitra. Vylovit ze dna dobře schované emoce a strachy a čelit jim. Pořádně si je prohlédnout, prožít, pochopit poselství, které vám přináší – a propustit je. Tak jak popisuji v e-booku Pytel strachů na cestě k dítěti.

Mohu vám zaručit, že ať vyzkoušíte cokoli, co v tomto článku zmiňuji, uleví se vám. Hned a zřetelně. Odevzdáním toho, co už v životě nepotřebujete a nechcete, přestanete plýtvat svou energií. Vezmete si ji zpět a použijete na něco úplně jiného.

1-018

Foto: Lucie Kotrysová

A proč zrovna já vám tady o tom povídám? Co mi dává právo? Je to prosté – otěhotněla jsem v listopadu.

Klaudie Fachinelli
Navzdory diagnóze primární neplodnost se nám podařilo přirozeně počít krásnou holčičku. Někdy příroda chce, abychom jí vyšli vstříc - ukážu vám, jak se přiblížit svému snu a neztratit hlavu :) Můj příběh si přečtěte zde >>
Jsem autorkou e-booků Pytel strachů na cestě k dítěti a Čtyři cesty k miminku.
Komentáře